Bazilionų mokykla-daugiafunkcis centras 2022 m. balandžio 7 dieną kraštiečius iš visos Lietuvos sukvietė į susitikimą „KRAŠTIEČIAI“.
Susitikimo pradžioje Bazilionų MDC direktorius Rimantas Gorys pasiūlė pažiūrėti vaizdo įrašą, kuriame įamžinti 225-ųjų mokyklos įkūrimo metinių šventimo momentai, ją baigusių garsių kraštiečių - Lietuvos filosofo, pedagogo, partinio, politinio bei visuomenės veikėjo Romualdo Ozolo ir dailininko, menotyrininko, habilituoto mokslų daktaro, profesoriaus, Lietuvos mokslo ir visuomenės veikėjo, Šiaulių miesto ir rajono Garbės piliečio Vytenio Rimkaus prisiminimai apie mokslo metus Bazilionų mokykloje ir tuometinę situaciją Bazilionų krašte.
Susirinkusieji prof. Vytenio Rimkaus vardo salėje turėjo galimybę dalyvauti neseniai išleistų leidinių pristatyme.
Savo prisiminimais apie prof. Vytenį Rimkų pasidalino bei storu leidiniu išleistą knygą „Vytenis Rimkus: bibliografijos rodyklė“ pristatė prof. dr. Bronius Maskuliūnas, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos direktorius ir prof. Vaidotas Janulis, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos parodų kuratorius.
Dr. Algimantas Jankauskas, VU TSPMI dėstytojas, Romualdo Ozolo rinktinių raštų redkolegijos narys pristatė ilgą ir sudėtingą Romualdo Ozolo „Rinktinių raštų“ I ir II tomų kelią link skaitytojų, pasidalino savo prisiminimais apie garsų Bazilionų krašto žmogų.
Naujais 2020–2021 metų istorijos ir kultūros žurnalo „Padubysio kronikos“ numeriais pasidžiaugė jų redaktorius, Bazilionų MDC direktorius Rimantas Gorys. Jis pakvietė straipsnių autorius prof. Arūną Gumuliauską, istoriką, dr. Joną Sireiką bei istoriką, dr. Vaidotą Kanišauską pristatyti savo straipsnius, pasidalinti prisiminimais apie Romualdą Ozolą bei Vytenį Rimkų.
“Kraštiečių” susitikimą vainikavo Eugenijus Skrupskelis, Romualdo Ozolo paramos fondo direktorius, Romualdo Ozolo rinktinių raštų redkolegijos narys, paskelbdamas geriausią 2020-2021 metų “Padubysio Kronikų” autorių. Sibolinė statulėlė buvo įteikta istorikui, dr. Jonui Sireikai.
Susitikimo dalyviai turėjo galimybę įsigyti įvairių “Padubysio kronikų” bei “Nepriklausomybės sąsiuvinių” numerių.

Pristatė J. Formanskė

15 DSC08816Collage Fotor Fotor5 DSC071382 DSC0874818 DSC08836