Eilę metų mūsų mokyklos pradinių klasių mokytojos organizuoja Šiaulių rajono pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkursą, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės dienai. Dėl susiklosčiusių aplinkybių, konkursas vyko nuotoliniu būdu.
Labai aktyviai dalyvavo rajono mokyklų pradinukai. Sulaukėme 52 dalyvių iš 11 rajono mokyklų. Aktyviausi buvo Šiaulių rajono Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos, Kairių jungtinės mokyklos, Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų progimnazijos. Iš Bazilionų mokyklos dalyvavo trys skaitovai. Skaitovai varžėsi 1-2 klasių grupėje ir 3-4 klasių grupėje.
Kovo 9 d. nuotoliniu būdu vyko baigiamoji konkurso dalis. Neturėjome galimybės išklausyti visų skaitovų pasirodymų. Buvo paskelbti nugalėtojai ir parodyti jų atsiųsti vaizdo įrašai. Matėme, kad vaikai labai džiaugėsi. Kadangi daug dalyvių, tai komisija nusprendė skirti po dvi prizines vietas.
1-2 klasių grupėje vietos paskirstytos taip: 1 vieta - Deimilė Zakaitė, 2 klasė (Bazilionų MDC) ir Živilė Vozgirdaitė ,1b klasė (Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų progimnazija). 2 vieta - Gustė Rupšytė, 2 klasė (Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazija) ir Jokūbas Abraitis, 1b klasė (Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazija). 3 vieta - Martynas Kaučikas, 1 klasė (Bazilionų MDC) ir Ąžuolas Stučinskas, 1c klasė (Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazija).
3-4 klasių tarpe vietos padalintos taip: 1 vieta - Liepa Motuzaitė, 3 klasė (Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų progimnazija) ir Vakarė Smilgytė, 4b klasė (Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazija). 2 vieta - Žilvinas Smirinenko, 3 klasė (Kairių jungtinė mokykla) ir Kamilė Gedžiūtė, 4 klasė (Meškuičių gimnazija). 3 vieta - Melita Daukšaitė, 4 klasė (Kairių jungtinė mokykla Pakapės skyrius) ir Armandas Nosys, 3a klasė (Dubysos aukštupio mokykla).
Dėkojame mokiniams ir juos ruošusiems mokytojams.
Bazilionų mokyklos-daugiafunkcio centro pradinių klasių mokytoja Vyda Bagdonienė

1. Konkurso pradžia 2. D.Zakaitė Bazilionai 3. M.Kaučikas Bazilionai L.Motuzaitė 1