2022 m. kovo 10 dieną Bazilionų MDC skambėjo lietuviškos dainos, mokiniai ir mokytojai stengėsi savo aprangoje atspindėti tautines spalvas, dalijosi mintimis apie Lietuvos nepriklausomybės atgavimą, prisiminė Signatarus.

Buvo organizuotas žygis, skirtas Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Pasipuošę tautine simbolika mokiniai ir mokytojai pirmiausia nužygiavo į Bazilionų miestelio kapines. Klasių atstovai prie kapo, kuriame palaidoti už laisvę kritę Bazilionų krašto partizanai, uždegė po atminimo žvakę.
Toliau maršrutas tęsėsi link Lietuvos Neprikalusomybės Akto signataro Romualdo Ozolo tėvų sodybos. Prie paminklinio akmens, skirto Romualdo Ozolo atminimui įamžinti, aštuntokai, dalyvavę laiško rašymo konkurse, skaitė savo ir klasė draugų parašytus laiškus. Jie buvo skirti buvusiam mūsų mokyklos mokiniui, signatarui Romualdui Ozolui. Laiškus mokiniams padėjo rašyti lietuvių kalbos mokytoja Irena Vaičiulienė.
Prie signataro sodybos trys kandidatai į skautus davė įžodį, pažadėjo mylėti Dievą ir Tėvynę ir nepamiršti daryti geruosius darbelius. Jiems buvo užrišti skautų kaklaraiščiai.
Žygį organizavo mokyklos Seniūnų taryba ir skautų draugovė. Bazilionų skautai dalyvauja NVŠ programoje "Skautauk", jų veikla iš dalies yra finansuojama iš Šiaulių r. savivaldybės biudžeto.

Informaciją pateikė ST kuratorė, skautų draugovės draugininkė Irma Gorytė

DSC07052 DSC07061 DSC07070 DSC07081 DSC07097 DSC07103