Bazilionų mokyklos mokytojai su įvairių klasių mokiniais pamokų ir pertraukų metu daug dėmesio skiria įvykių Ukrainoje aptarimui. Vasario 28 dieną 6, 7 ir 8 klasių mokiniai stebėjo istorijos mokytojo Audriaus Jurgelevičiaus vedamą visuotinę Ukrainos istorijos pamoką Lietuvos mokiniams „Ukrainos istorija: melas ir istorinė tiesa“.
Mokiniai seka naujienas apie Rusijos invaziją į Ukrainą, nėra abejingi šalies, su kuria mūsų mokyklą sieja glaudūs ryšiai, likimui. Mokytojus pasitinka begalė mokinių klausimų, nerimas dėl Ukrainos ir mūsų šalies ateities...
Dr. Aldonos Vasiliauskienės vardo klasėje sukaupta daugybė medžiagos apie susitikimus su vienuoliais bazilijonais bei kitais garbiais svečiais iš Ukrainos. Šiomis dienomis mokiniai kur kas įdėmiau varto mokyklos Metraščius, kuriuose tyrinėja įamžintas renginių nuotraukas, skaitinėja leidinius, padovanotus ukrainiečių, grožisi suvenyrais... Akys krypsta į buvusių abiturientų darbus, įamžinusius virš 20 metų trunkančius glaudžius Bazilionų mokyklos ir Šv. Bazilijaus Didžiojo ordino (OSBM) ryšius.

Pamoka OSBM 1

532042