2021 m. spalio 29 d. grupė Šiaulių tunto skautų aplankė ir uždegė žvakutes ant Lietuvos laisvės gynėjų ir kultūrai nusipelniusių žmonių kapų. Sueigoje dalyvavo ir Bazilionų MDC atstovės. Pirmiausia skautai aplankė Šiaulių Senosiose kapinėse savanorių bei žymaus pedagogo, filosofo, profesoriaus Stasio Šalkauskio ir blaivybės puoselėtojo, švietėjo kunigo Ignaco Štacho kapus. Vėliau užsuko į Sukilėlių kalnelį, ant kurio, tikėtina, yra paties skautų įkūrėjo R.Baden Powelio dar 1933 metais lankymosi Lietuvoje metu pasodintas ąžuolas. Pakeliui aplankyti ir Šiauliuose esantys Saulės laikrodžiai, kurių dėka buvo sužinota, kiek Šiaulių laikas skiriasi nuo to, kurį rodo mūsų laikrodžiai. Sueigoje vaikai prieš Vėlines ne tik prisiminė ir pagerbė Lietuvai nusipelniusias asmenybes, bet ir atliko tyrimą su saulės laikrodžiais.
Veiklos buvo organizuotos vykdant Lietuvos skautijos NVŠ programą "Skautauk", kuri iš dalies yra finansuojama iš Šiaulių m. ir rajono savivaldybių biudžeto lėšų.

Išvyką organizavo draugininkė, istorijos mokytoja Irma Gorytė

2021 10 29 1  2021 10 29 2