Rugsėjo 23 d. Bazilionų mokyklos-daugiafunkcio centro 4,6 ir 7 klasių mokiniai vyko į edukacinę išvyką ir vykdė projektinę veiklą, skirtą lietuvių, anglų bei kitų Europos kalbų integracijai. Ugdymas vyko Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejaus filialo Baublių muziejuje. Kelionės į Bijotus metu su mokiniais buvo aptarta numatoma projekto veikla, D.Poškos indėlis į lietuvių literatūrą bei istoriją. Mokiniai gavo išankstines užduotis, o po netradicinių veiklų Bijotų dvaro sodyboje, lietuvių kalbos mokytojas A.Lukošius ir anglų kalbos mokytoja J.Formanskė su mokiniais aptarė tolimesnę projektinę veiklą, skirtą Europos kalbų dienai paminėti. Ketvirtokus aktyviai įsitraukti į projektinę veiklą skatino jų klasės vadovė S.Gorienė.
Bijotuose gidė išsamiai papasakojo apie Dionizo Poškos gyvenimą ir kūrybą, Baublių muziejų bei Bijotų dvaro sodybą. Buvusiame senosios Bijotų mokyklos pastate mokiniai bei juos lydėję mokytojai turėjo galimybę susipažinti su mokyklos istorija, atsisėsti į seną mokyklinį suolą, patyrinėti tekstus, užrašytus įvairiomis kalbomis. Kol viena komanda atlikinėjo orientacines užduotis, kitai buvo pateiktas kryžiažodis, patikrinantis istorines žinias apie Lietuvą.
Abi komandos, sudarytos iš 4, 6 ir 7 klasių mokinių, atidžiai išklausę gidės pasakojimą apie D.Pošką iš dvaro sodybą, orientacinių žaidynių „Kaip gerai susipažinau su Baublių muziejumi?“ metu užslėptas korteles su klausimais surado nesunkiai, o teisingi atsakymai leido išspręsti dar vieną kryžiažodį. Pasidžiaugę gražiai tavrkoma dvaro parko aplinka, aplankę seną Bijotų dvaro vandens malūną, praėję pro basų kojų taką, pasivaikščioję ir paskaitę įvairiomis kalbomis pateiktą informaciją apie Baublius ir D.Pošką, dar ir dovanėlių (leidinukų apie Šilalės kraštą) sulaukėme.
Po apsilankymo Lietuvos partizanų memoriale Kryžkalnyje sukome link mokyklos, aptardami savo vykdytą ir numatomą projektinę veiklą, susietą su edukacinės ekskursijos pristatymu lietuvių bei anglų kalbų pamokose.

Anglų kalbos mokytoja Jūratė Formanskė

20210923 0955322  20210923 1008500  20210923 1042288  20210923 1130188