Spalio 29-30 d. Bazilionų MDC įvyko NVŠ projekto “3D (Domėtis, daryti, dalintis)” kulminacinis renginys “Tyrėjų naktis”. Antrą kartą susitiko visi projekto partneriai: iš Kauno r. Vilkijos gimnazijos, Jonavos Just. Vareikio progimnazijos, Skaistgirio gimnazijos, Šiaulių m. Rasos progimnazijos mokiniai, Šiaulių skautų tunto skautai.

Pirmiausia svečiai buvo supažindinti su Bazilionų apylinkėmis. Vsi dalyviai keliavo į Dengtiltį, kur buvo parodyti svarbiausi gamtos ir kultūros objektai (Dubysos atodanga, skardis, Dengtilčio vandens malūnas ir kt.). Vakare prasidėjo eksperimentų ir įvairių bandymų pristatymas. Iš viso dešimtyje bandymų kambarių dešimčiai dalyvių grupių buvo pristatyta apie 20 įvairių tyrimų ir eksperimentų: dalyviai gaminosi muilą, mokėsi keramikos paslapčių (vadovė mokytoja L.Perminienė), tyrė nitratus ir ieškojo vitaminų įvairiose produktuose (vadovė mokytoja D.Augaitienė), sužinojo pieno tyrimo rezultatus (vadovė mokytoja E.Lopetienė), patys eksperimentavo, tyrinėjo medžiagų savybes, mokėsi vieni iš kitų. Vakarą vedė ir penkiems tyrimų kambariams vadovavo mokyklos 8 klasės mokiniai, trijuose kambariuose savo bandymus pristatė svečiai. Diskoteką projekto dalyviams dovanojo buvęs mokinys Jovilas Bartkus. Renginio akimirkas fiksavo ne tik mokiniai, bet ir mokyklos metraštininkė, mokytoja J.Formanskė.

Džiugu, kad daugybė vaikų tapo aktyviais dalyviai, patys siūlė ir demonstravo bandymus, dalijosi savo patirtimi, o mokytojams beliko tik padėti.

Renginio koordinatorė Irma Gorytė