Bazilionų mokykla daugiafunkcis centras dalyvauja projekte ,,4 vandenų kraštas‘‘. Bazilionų mokyklos būrelio „ Laboratorija“ nariai: Lukas Janiulis, Anželika Vileikytė, Virginija Calkutė, Eglė Zebleckytė, Justas Puidokas tyrė 4 skirtingų rūšių vandenis : upės – Dubysos, upelio – Deglės, ežero – Pageluvio, tvenkinio – Pikužių. Šio darbo tikslas išsiaiškinti, kuris vanduo yra švariausias. Atlikome tyrimus: vandens filtravimą, stebėjimą per lupą, nustatinėjome kietumą. Išvados: iš tirtų mėginių švariausias vanduo yra upės – Dubysos. Vandenyje yra labai mažai mikrodalelių, jis yra bespalvis, minimalaus kietumo .
       Toliau dalyvaudami projekte tyrinėsime Nemuno, Kuršių marių, Baltijos jūros ir kitų Lietuvos vandens telkinių vandenis.
                                                                                                                                 10klasės mokinys Lukas Janiulis

1    2