2017 m. vasario 20 dieną devintos klasės mokiniai ir mokytoja Laima Perminienė vyko į Jaunimo darbo centrą. Užsiėmimo metu mokiniai buvo supažindinti su situacija darbo rinkoje, paklausiomis profesijomis, buvo pristatomi pagrindiniai profesijos rinkimosi žingsniai, mokoma kaip pažinti save, patariama kaip pasirinkti profesinę veiklą, įvertinant asmenines savybes ir galimybes. Buvo atliekamas testas.

2 nuotr
Aplankėme Centų kambarį, kuris Šiaulių universiteto bibliotekoje oficialiai buvo atidarytas 2015 m. vasario 16 d., Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Centų kambario įrengimui panaudota 157 tūks. 130 monetų, kurių bendra vertė – 3463 litai 69 centai (1003.15 €).

4 nuotr
Devintokai lankėsi Šiaulių universiteto (ŠU) Humanitarinio fakulteto sovietmečio slėptuvėje, kuri tapo Karo edukacijos centru. Moksleivius pasitiko istorijos katedros studentė Rūta Abukauskaitė. Ji su savo bendražygiais vedė edukacinį užsiėmimą ir pasakojo apie Lietuvos praeitį. Viena erdvė skiriama šiuolaikinei Lietuvos kariuomenei, atskira patalpa - Antrojo pasaulinio karo eksponatams. Dar viena patalpa skirta rezistencijos laikotarpiui, partizanams. Nedidukas kambarėlis - karui Ukrainoje. Ekspoziciją sudaro kariškių ir kolekcininkų surinkti daiktai. Pagrindinė kryptis – apranga, ekipuotė, apyvokos daiktai. Čia eksponatus mokiniai galėjo ne tik pamatyti, bet ir paliesti, pasimatuoti karinę aprangą, nusidažyti karo spalvom.

15 nuotr5 nuotr
„...Tikslas – ugdyti patriotinį jaunimą...Tai – viena iš švietimo formų suteikti kuo platesnį vaizdinį moksleiviams apie mūsų praeitį“, – sakė ŠU Humanitarinių tyrimų centro vadovas, Istorijos katedros docentas daktaras Simonas Strelcovas. (Šiaulių kraštas. 2015 lapkričio 14 d.)