2018 metų gruodžio 6 dieną Šakynoje vyko Šiaulių rajono savivaldybės metų kraštotyrininkų pagerbimo ir premijų įteikimo šventė. Į ją buvo kviečiama ir Bazilionų MDC „Jaunųjų metraštininkų“ neformaliojo ugdymo būrelio vadovė Jūratė Formanskė. Mokytoja kraštotyrai skiria didelį dėmesį: renka Bazilionų krašto gyventojų prisiminimus apie kraštiečius, panaudoja šią medžiagą rašydama straipsnius istorijos ir kultūros žurnalui „Padubysio kronikos“, daugelį metų fiksuoja visus Bazilionų mokyklos ir miestelio renginius bei pateikia jų aprašymus mokyklos metraščiuose. J.Formanskė jau antrus metus iš eilės nominuojama „Metų kraštotyrininko“ vardui ir premijai gauti.
       Po „Metų kraštotyrininko“ vardą pelniusio St.Šalkausko pravestos ekskursijos po Šakynos krašto istorines vietas, vyko šventinis renginys. Džiugino sveikinimai geriausiems Šiaulių rajono kraštotyrininkams, ŠRSKC Šakynos filialo mėgėjų meno kolektyvų dainos, šiltas bendravimas.
        Kraštotyros darbų parodoje – du mokytojos J.Formanskės darbai: „Bazilionų krašto kriaučiai“ ir „Įvairiaspalvės Felicijos Petrylienės gyvenimo mandalos“. Malonu geriausių krašto kraštotyrininkų knygoje vėl išvysti mūsų mokyklos mokinio Dominyko Baranauskio ir savo mokyklos direktoriaus Rimanto Gorio pavardes.
       Jūratei Formanskei buvo įteikta ŠRS administracijos kultūros skyriaus padėka „Už reikšmingą kraštotyrinę veiklą, įprasminant savo krašto istorines ir kultūrines vertybes ir dalyvavimą Šiaulių rajono savivaldybės metų kraštotyrininko premijos konkurse“ bei naujai išleista Kuršėnų krašto tremtinių atsiminimų knyga „Mus vežė belangiais traukiniais“.

J.Formanskė

Collage Fotor2018 12 06 Apdovanota Fotor    DSC07529 Fotor